Zabiegi

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie w kompleksowy sposób redukuje objawy starzenia się skóry: spłyca drobne zmarszczki i bruzdy, niweluje pierwsze oznaki starzenia się skóry, ujędrnia, napina a także uelastycznia skórę. Podczas trwania zabiegu skracają się i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki temu skóra zostaje pobudzona do rozpoczęcia naturalnego procesu leczenia. Już po kilku wizytach można zauważyć widoczną poprawę stanu skóry.

Spis treści

W tym artykule dowiesz się:

  Jakie są zalety zabiegu fotoodmładzania?

  Zabiegi są wykonywane w sposób bezpieczny i nieinwazyjny, dzięki czemu nie generują dyskomfortu. Kosmetolog dobiera indywidulanie parametry po wcześniejszej konsultacji i oceny kondycji skóry. Czas zabiegu jest krótki i nieuciążliwy, a przede wszystkim pozwala wrócić od razu do codziennych obowiązków.

  Mechanizm działania zabiegu fotoodmładzania

  Specjalnie dobrana wiązka światła IPL stymuluje fibroblasty (komórki skóry odpowiedzialne za tworzenie kolagenu i elastyny). Pod wpływem zwiększenia temperatury w skórze uruchamiane są naturalne procesy regeneracji. Zwiększa się produkcja włókien sprzyjających utrzymaniu młodego wyglądu. W wyniku działania termicznego poprawia się również mikrokrążenie krwi, dzięki czemu skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Dodatkowy efekt to redukcja drobnych przebarwień i blizn.

  Ile zabiegów należy wykonać?

  Zalecamy wykonanie 5-10 zabiegów w odstępach 3-tygodniowych. Znaczne wydłużenie lub skrócenie czasu między kolejnymi wizytami może znacząco obniżyć skuteczność kuracji.

  Jak przygotować się na zabieg fotoodmładzania?

  Aby zwiększyć efektywność zabiegów, ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Przed zabiegiem fotoodmładzania należy:

  1.
  3 miesiące przed zabiegiem

  Należy zrezygnować z zabiegów wykorzystujących botox, kwas hialuronowy lub preparat o podobnym działaniu.

  2.
  2 tygodnie przed zabiegiem

  Należy zrezygnować z zabiegów złuszczających, np. kwasów, mikrodermabrazji.

  3.
  Tydzień przed zabiegiem

  Należy zrezygnować z zażywania witamin A, E, karotenu, oraz ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp).

  Jakie są przeciwwskazania do zabiegu fotoodmładzania?

  → Ciąża, karmienie piersią (pierwsze 3 miesiące),

  → Świeża opalenizna,

  → Stosowanie kremu z: retinolem (miesiąc przed zabiegiem), witaminami C, A, E lub kwasami owocowymi (należy zaprzestać stosowania na tydzień przed zabiegiem),

  → Zażywanie witamin A lub E oraz beta karotenu - należy zaprzestać na tydzień przed zabiegiem,

  → Przyjmowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp) należy nie stosować do 7 dni przed zabiegiem

  → Bielactwo, łuszczyca,

  → Skłonność do keloidów,

  → Cukrzyca nieunormowana – głównie przy zaburzeniach odczucia bólu

  → Choroby nowotworowe,

  → Epilepsja,

  → Opryszczka w stanie aktywnym,

  → Zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze,

  → Uczulenie na słońce – należy wykonać próbę laserową,

  → Zabiegi złuszczające, np. kwasy, mikrodermabrazja – należy nie wykonywać do 14 dni przed zabiegiem,

  → Preparat Botox, kwas hialuronowy lub preparat o podobnym działaniu - 3 miesiące przed zabiegiem,

  → Metalowe implanty w miejscu poddawanym zabiegowi.

  Podczas indywidualnej konsultacji, kosmetolog przeprowadzi wywiad medyczny i odpowie na wszystkie pytania.

  Jakie są zalecenia domowe po zabiegu fotoodmładzania?

  → Zalecamy nie eksponować skóry na słońce przez ok 4 tygodnie po zabiegu,

  → Stosować kremy z wysokim filtrem SPF 50,

  → Kilka dni po zabiegu zrezygnować z basenów, gorących kąpieli, a także sauny,

  → Zrezygnować z preparatów/kremów złuszczających,

  → Niewskazane jest stosowanie preparatów zawierające alkohol do kilku dni po zabiegu,

  → Używać kremy intensywnie nawilżające,

  → Pić większą ilość wody.

  Najczęściej zadawane pytania

  Czym jest fotoodmładzanie?

  Fotoodmładzanie to bezinwazyjny zabieg kosmetyczny, który polega na pobudzeniu skóry do produkcji kolagenu i elastyny za pomocą intensywnego światła pulsacyjnego.

  Jak działa fotoodmładzanie?

  Światło pulsacyjne emitowane przez urządzenie trafia do skóry i pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy jędrności i elastyczności skóry.

  Czy fotoodmładzanie jest bolesne?

  Fotoodmładzanie jest zwykle dobrze tolerowane przez większość pacjentów, ale niektórzy mogą odczuwać lekki dyskomfort lub pieczenie podczas aplikacji światła. Lekarz może zastosować miejscowe znieczulenie lub chłodzący spray, aby zminimalizować dyskomfort.

  Czy fotoodmładzanie jest odpowiednie dla mojego rodzaju skóry?

  Fotoodmładzanie jest odpowiednie dla większości rodzajów skóry, ale może nie być odpowiednie dla skóry z ranami, trądzikiem lub łuszczycą. Lekarz kosmetolog może pomóc określić, czy zabieg będzie odpowiedni dla konkretnej osoby.

  Jak długo trwa zabieg?

  Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego leczeniu oraz od rodzaju użytego urządzenia. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 60 minut.

  Czy po zabiegu trzeba odbyć rekonwalescencję?

  Po zabiegu fotoodmładzania skóra może być delikatna i wrażliwa, ale zwykle nie wymaga rekonwalescencji. Pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych aktywności natychmiast po zabiegu.

  Jakie są skutki uboczne fotoodmładzania?

  W rzadkich przypadkach może wystąpić przejściowe zaczerwienienie, obrzęk lub pieczenie skóry. W niektórych przypadkach, zwłaszcza przy stosowaniu zbyt intensywnego światła lub nieodpowiedniej techniki, mogą wystąpić zmiany w pigmentacji skóry, które zwykle są przejściowe.

  Czy zabieg jest drogi?

  Koszty fotoodmładzania zależą od wielkości obszaru poddawanego leczeniu oraz od liczby wymaganych zabiegów. Cena jednego zabiegu zaczyna się od 150 zł, a liczba zabiegów zwykle oscyluje między 3 a 6. Ostatecznie, koszt zależy od indywidualnych potrzeb każdej osoby.

  Nie znalazłaś/eś odpowiedzi na nurtujące Cie pytanie?